UČENIČKA ZADRUGA “DUGA”

voditeljica zadruge: učiteljica Ivona Bašić Josipović

voditeljica malih vezilja: Jasna Vuljanić

Učenička zadruga „Duga“ djeluje s nekoliko manjih prekida od 2001. godine. Djeluje u tri sekcije: Mali kreativci, Male vezilje i školski voćnjak. Voditelji Zadruge i sekcija su Ivona Bašić Josipović i Jasna Vuljanić.

Kroz zadrugu su prošla mnoga djeca koja su na jednom mjestu imala priliku pokazati svoju kreativnost, maštu i spremnost svojim radovima obogatiti svoj život,ali i život škole.

Članovi Zadruge sudjeluju na brojnim prigodnim izložbama u svojoj školi, sudjeluju s lokalnom zajednicom, a posebno smo ponosni na naše radionice koje članovi zadruge provode s najmlađima, polaznicima Male škole u sklopu vrtića. Zasigurno će neki postati i budući zadrugari.

Važnost Zadruge je višestruka. Od razvoja kreativnosti učenika, osmišljavanja ukrasnih i uporabnih predmeta za prigodne blagdane, uključivanja u rad s mlađima do razvijanja poduzetničkog duha i razumijevanja funkcioniranja poduzetništva. Poseban naglasak je i na razvoju pozitivne slike o sebi, svojim mogućnostima i zadovoljstva koje proizlazi od činjenice da se od sirovine (često reciklirane i odbačene) dobrim promišljanjem, vlastitim trudom dolazi do proizvoda koji ima svoju cijenu.

U općoj digitalizaciji društva, instant zabavi, učenici Zadruge pokazuju da vlastita kreativnost ima cijenu, da ima i  dalje svoje mjesto u životu zajednice i pojedinca i daje dobar temelj nekim budućim poduzetnicima i obrtnicima.