Posjet osmih razreda – WorldSkills Croatia

20 svi, 2024

Učenici osmih razreda posjetili su u srijedu, 15. svibnja 2024. godine, WorldSkills Croatia – Državno natjecanje učenika strukovnih škola. Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih organizirala je natjecanje po peti put, u razdoblju od 13. do 15. svibnja. Na Zagrebačkom velesajmu učenici su mogli promatrati najveće natjecanje ovog tipa u ovom dijelu Europe. Više od 350 najboljih učenika iz više od 200 strukovnih škola natjecalo se u 42 strukovne discipline – od zidarstva i stolarstva do CNC i CAD-CAM tehnologije.

Učenici su dobili bolji uvid i više informacija o strukovnim programima. Mogli su sudjelovati u profesionalnim orijentacijama i dobiti poticaj za odluku o upisu u neku od srednjih strukovnih škola te na taj način ubuduće pridonijeti obrazovnom sustavu i kvaliteti života.

Jasminka Bosanac