GOSPODARI ULICE

U sklopu akcije „Sigurnost u prometu” i ove godine kao i prethodne, ostvarena je puna suradnja između PU Vojnić i naše škole. Nekoliko naših učenika osposobljeno je regulirati promet, pa su raspoređeni na nekoliko najprometnijih mjesta na vojnićkim ulicama u blizini škole.

Da bi učenici, a i ostali sudionici u prometu, sigurno stigli na svoja odredišta, obnovljena je pred početak nove školske godine horizontalna signalizacija, a najmanjim školarcima date su upute kako na dozvoljenim mjestima sigurno prijeći ulicu.

Na takvim mjestima navikli smo vidjeti prometne policajce, a pojava naših učenika sa stop-pločicama na pješačkim prijelazima izazvala je znatiželju i simpatije starijih vozača i pješaka. Stariji ljudi su zastajkivali i promatrali naše učenike kako reguliraju promet, a mali prometnici su se osjećali važnim kad su vidjeli da jednim pokretom ruke mogu zaustaviti promet. Nas četvero: Danijel Vračar, Mirjana Škara, Denis Pavlović i ja činili smo školsku prometnu policiju koja je prošla petodnevnu policijsku obuku. Obučavao nas je policajac Romeo Senfneri.

Ima li neposlušnih i nesavjesnih vozača? ”, pitala je jedna naša učenica mladu prometnicu Mirjanu Škaru, učenicu 8.b razreda.
Ima, dakako, i onih koji projure na znak „stop” i mi tada tražimo pomoć pravih prometnika koji su uvijek u našoj blizini, ” rekli su nam.

Ova, hvale vrijedna, aktivnost naših učenika vjerojatno će utjecati na neke od njih da upišu prometnu školu i opredijele se za zanimanje prometnog policajca.

Nikolina Krakić, 7.b

« Kolovoz 2018 »