PRVI PUT U PP VOJNIĆ

Jedan broj učenika naše škole (samo niži razredi) bio je pozvan u Policijsku postaju Vojnić, jer je ona slavila svoj dan.

Tridesetak učenika prvih razreda sa svojim učiteljicama (Monikom Benić-Vesić i Dragicom Čavkom) ugodno je provelo sat – dva s uvijek dragim susjedima i čuvarima reda u Vojniću.

Tom prilikom naši domaćini su nas poveli u razgledavanje unutrašnjosti policijske postaje; njenih prostorija i njihovoj namjeni.

Nama je osobito, najzanimljiviji bio zatvor i pitali smo domaćine da li je često zauzet. Objasnili su nam da je Vojnić dosta mirno naselje i da ta prostorija služi više za one koji su pijani i narušavaju javni red i mir, nego za prave kriminalce. Dozvolili su nam da uđemo iza rešetaka i da doživimo taj događaj pritvorenika. Za uspomenu smo se u toj prostoriji i fotografirali (nadam se da tamo neće neko od nas i završiti kad odraste).

Pokazane su nam i osnovne stvari kojima se policija služi u svakodnevnom radu: voki-toki, prometna palica sa znakom stop, oružje, lisičine itd. Ukazano nam je na veliku važnost sigurnosti u prometu i načinu na koji se ona provodi. Naše druženje se završilo malom zakuskom i poklonima koje smo  ponijeli sa sobom.

Bilo je i zanimljivo i poučno.

Novinar u pratnji: Josip Starčević, 6.a

« Travanj 2018 »