ČAJANKA U 1. A RAZRED

Za kraj radnog tjedna učenici 1. a razreda imali su druženje i učenje uz čaj,

u sklopu projekta „Popijmo šalicu čaja; Let 's have a cup of tea“. Za početak radnog dana, učiteljica 1.a razreda Ines Streljak, zajedno sa školskom pedagoginjom Ivanom Broz, skuhala je čaj svakom učeniku.

Dok se čaj hladio učenici su na satu Hrvatskog jezika rješavali križaljku čiji su ključni pojmovi bili vezani uz čaj. Nakon provjeravanja križaljke učiteljica je učenicima pročitala bajku H. C. Andersena „Čajnik“. Budući da je čajnik na kraju bajke ostao ležati na dvorištu vrlo tužan, zadatak učenika je bio da osmisle kako bi glasio sretan završetak. Dok su učenici odvajali filter od čaja, uočili su po dva zadatka na kartici filtera. S veseljem je svatko riješio svoj, uključujući pedagoginju i učiteljicu.

Na Satu razrednika učenici su razgovarali o nastanku čaja, o vrstama čaja te o zanimljivostima vezanim uz čaj. Saznali su legendu koja govori o tome kako je nastao dok je car Shen Nung kuhao vodu. Prilikom kuhanja, vjetar je zapuhao i s grane otpuhao nekoliko listića koji su mu doletjeli u njegovu vodu. Listići su se pomiješali s vodom i dali vodi nježnu boju i miris. Legenda kaže kako se car oduševio neobičnom mješavinom. Na satu Likovne kulture učenici su, podijeljeni u četiri skupine, glinamolom oblikovali šalice, koje su kasnije i obojali temperama. Dan je prošao brzo, razigrano i zanimljivo.

objavio: Ines Streljak   datum: 19. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »