POSJET KNJIŽNICI I ČITAONICI VOJNIĆ

Već dugi niz godina naša škola odlično surađuje s Knjižnicom i čitaonicom Vojnić,

zahvaljujući ravnateljici Knjižnice gospođi Dušanki Madžar-Lončar, prof.

Učenici 2.a i 2.b razreda u pratnji svojih učiteljica Jasne Vuljanić i Ljiljane Galić posjetili su Knjižnicu i čitaonicu Vojnić.

Na taj način prigodno su obilježili Mjesec hrvatske knjige 2017., a tema posjeta je bila pronaći odgovor na pitanje - Gdje stanuju bajke i priče ? Iako učenici već znaju odgovor na to pitanje, gđa Dušanka  ih  je dodatno  zainteresirala pročitavši im nekoliko zanimljivih ulomaka iz književnih djela predviđenih za njihov uzrast. Upoznala ih je i sa svim lektirnim naslovima za 2. razred. Naše drugašiće privukle su i šarene korice knjiga pa  su oduševljeno prelistavali sve što se našlo pred njima. Obećali su marljivo pročitati sve s popisa lektire.

Upoznali su se također sa ostalim sadržajima koje nudi knjižnica, postupkom posuđivanja i vraćanja knjiga, a  razgovaralo se i o kulturi ponašanja u knjižnici.

A  možda su najvažnije odgojne vrijednosti koje moramo razvijati kod djece od najranijih dana kao što su  navike redovitog vraćanja posuđenih knjiga te razvijanje svijesti o kulturnoj vrijednosti i očuvanju knjiga .

Neka im je sretno i veselo čitanje !!

objavio: Ljiljana Galić   datum: 16. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »